Prehra kvôli rúšku!

Vo včerajšom zápase (28. októbra) 81. sezóny 4tého kola turnaja série A sa stretli Takuya Nagase a Amahiko Sato. V tomto zápase sa udiala kuriózna situácia.

Počas dlhého zápasu si na cca pol hodiny Amahiko Sato sňal rúško z tváre. Japonská asociácia šógi od februára zaviedla vrámci prísnych japonských opatrení proti šíreniu korona vírusu pravidlo povinného nosenia rúška počas oficiálnych zápasov.

Amahiko Sato, 9d, ktorý si počas zápasu na dlhšiu chvíľu sňal rúško

V čase keď sa táto na prvý pohľad neškodná udalosť stala, na doske podľa umelej inteligencie vyhrával práve Sato.

Ako si však sňal nachvíľu rúško, jeho súper Nagase upozornil rozhodcov, že Sato sa týmto dopustil porušenia pravidiel.

Rozhodcovia s ním napokon súhlasili a Sato kontumačne prehral zápas z dôvodu pol hodinového nenosenia rúška. Pravidlá v Japonsku ohľadom korona vírusu sú stále neúprosné.

Víťaz zápasu, Takuya Nagase 9d, aktuálny držiteľ titulu Ouza

(Článok v japonskom jazyku je vzhliadnuteľný len z Japonska, prípadne využitím VPN)